0
0,00 TL
  • Sepetiniz Boş

    Sepetinizde ürün bulunmamaktadır

Blog Details

TEK ODA İKİ DÜNYA

Bir kardeşle oda paylaşmak genellikle evdeki odaların yetersizliği nedeni ile uygulanan bir zorunluluktur. Doğru planlanan bir oda ile
bu zorunluluğu keyfe dönüştürmek elinizde ;

Başlamadan önce dikkat etmeniz gereken konular

1. Odayı paylaşacak çocukların yaşları
2. Hayat tarzları
3. Her çocuğun ana karakter özellikleri
4. Çocukların birbirleriyle olan ilişkileri
5. Oda içinde beraber ve ayrı ayrı yapmak istedikleri aktiviteler
6. Paylaşacakları ve ayrı ayrı kullanacakları eşyalar

Sizin istek ve beklentilerinizle şekillendirilebilecek çok sayıda yaşam alanı yaratılabilir.
İşte bazı çözüm önerileri ve ipuçları :

1. Öncelikle bu odanın ‘’ iki kişi için bir oda ‘’ mı , yoksa “bir oda içinde iki oda ‘’ mı olacağına karar verin.
2. Çocuklarınızdan biri veya her ikisi okul çağındaysa , ödevlerini dikkatleri dağılmadan yapabilmelerini sağlayan bağımsız alanlar yaratmaya özen gösterin.
3. Her çocuğun kişisel alanlarının kolaylıkla tanımlanabileceği çözümler bulun. Çoğu alan paylaşılıyor da olsa , her çocuk , şahsi eşyalarını depolayabileceği , sergileyebileceği , kendi ‘ toprak ‘ ına ve özel alanına ihtiyaç duyar. Bu alanlar renkler ve ya farklı materyaller kullanılarak yaratılabilir.
4. Alanları tanımlarken yüksekliklerden faydalanabilirsiniz. Küçük kardeş aynı zamanda kanepe olarak kullandıkları alçak yatakta uyumayı tercih ederken, büyük olan, ağaç evlerini gece uyku alanına dönüştürmek isteyebilir.
5. Kumaş, panjur, perde, tente, panel, vs. Bunların hepsinden şahsi alanlar yaratmak için faydalanabilirsiniz.
6. Odanız çocuklarınız için şahsi alanlar yaratmaya elverişli değilse , yatağın etrafında kullanılacak perdelerle bu alanı yaratabilirsiniz. Pratik ve eğlenceli !
7. Büyük çocuk kardeşine karşı çok korumacıysa , yatak başlarının birbirlerini görebilecek gibi yerleştirilmesi her ikisi içinde güven verici bir ortam sağlanmasına yardımcı olur.

Vibel , çocuklara kişiselleştirilmiş yaşam alanları sunmaktadır. Her paylaşılan odanın , ailenin yaşam tarzına ve beklentilerine dayanan farklı bir hikayesi , her projenin kendi belirleyici faktörleri ve birbirinden farklı hedefleri vardır.Sizin beklentilerinizi karşılayabilecek Vibel odaları yaratmak için , Vibel tasarım ekiplerimizle buluşmak üzere sizi mağazamıza bekliyoruz.

Login

Register | Lost your password?